De concertzaal Bagno in Steinfurt De Steinfurt Bagno, de voormalige lusthof van de graaf van Bentheim-Steinfurt, is een cultureel juweeltje in het Münsterland. De concertzaal, gebouwd in 1774, ligt in het park van het kasteel van Steinfurt en is de oudste vrijstaande concertzaal van Europa. Uitgewerkte stucdecoraties, grotten in de muurnissen, spiegelwanden en plafondspiegels geven het interieur een unieke sfeer. Al meer dan 20 jaar brengen concerten met artiesten de gerestaureerde concertzaal weer tot leven.
De Steinfurt Bagno was oorspronkelijk een Frans park in opdracht van de graaf van Bentheim-Steinfurt in 1756. De "lusthof" diende de familie van de graaf vooral als zomerresidentie. In de daaropvolgende jaren werden naast het badhuis en de Egyptische toren nog meer gebouwen opgetrokken. Daartoe behoort de Concertgalerij, die in 1774 werd voltooid in de stijl van de Zonnekoning Lodewijk XIV.
Na een uitgebreide transformatie van het terrein rond 1800 in een Engelse landschapstuin en tientallen jaren van verval, zijn vandaag de dag nog slechts delen van het ooit prachtige terrein te zien. Alleen de Concertzaal is nog in zijn oorspronkelijke vorm bewaard gebleven en wordt gebruikt voor talrijke evenementen en concerten.