De integratieve ontmoetingstuin voor alle generaties bevindt zich in het centrum van Legden. In dit park worden op 450 vierkante meter 160 verschillende dahliasoorten in de meest uiteenlopende kleuren en klassen tentoongesteld. Historische dahlia's, wilde variëteiten en liefhebbersvariëteiten worden gepresenteerd. De dahliatuin nodigt uit tot verpozen op picknickweiden met fruitbomen.
De Dahliatuin is het hele jaar geopend.
Informatie over de geschiedenisDe Dahliatuin werd in het voorjaar van 2015 geopend. De dahliatuin nodigt uit tot verpozen op picknickweiden met fruitbomen. Bovendien zijn er allerlei interessante dingen te ontdekken - bijvoorbeeld over kruidenplanten in de apothekerstuin en natuurlijk over de dahlia zelf. Het concept omvat de basisstructuur van de tuin, d.w.z. de paden, de eerste bedden en beplanting, alsmede groene zones en open ruimten voor verdere ontwerpmogelijkheden. Er is ook een verharde ruimte voor culturele evenementen, een zitzaktoernooi, workshops of clubactiviteiten en nog veel meer. De Dahliatuin werd gefinancierd door het Europese financieringsinstrument LEADER.
De dahliatuin is het hele jaar door toegankelijk en iedereen vindt er een gebied met meer dan 1800 dahlia's en 180 wereldwijd gekweekte dahliasoorten, naast de rust- en activiteitengebieden voor spelletjes en picknicks.
Je bent ook welkom om deel te nemen aan een rondleiding door de dahliatuin en meer te weten te komen over de dahlia's ter plaatse. Je krijgt ook tips over planten en vermeerdering.