© Slama

In 23 dagen

Musica Viva - Betörend

In een oogopslag

Barthold Kuijken behoort tot de toonaangevende figuren in de oude muziek. Bijna niemand heeft de herontdekking van de traversfluit zo blijvend beïnvloed als deze Belgische fluitist. Samen met Jean Christophe Dijoux wijdt hij zich aan meesterwerken van Händel, Leclair, Locatelli en Johann Sebastian Bach, waarvan de elegantie en klankrijkdom tot op de dag van vandaag een directe indruk maken.

Centraal staan echter Johann Sebastian Bachs solopartita BWV 1013 en de Sonate in b-mineur BWV 1030. Vooral in deze sonate ontmoeten de traversfluit en het klavecimbel elkaar op gelijke voet en ontvouwen ze een muzikale dialoog van buitengewone finesse en diepgang.

Het spel van Barthold Kuijken blijft tot op de dag van vandaag fascineren door zijn natuurlijkheid, zijn schijnbaar moeiteloze virtuositeit en een onmiskenbare klank die de luisteraar onmiddellijk in zijn ban houdt. Bij kaarslicht in de oude St. Alexanderkerk in Wallenhorst ontvouwt deze muziek haar volledige zintuiglijke kracht en die betoverende schoonheid, die al eeuwenlang niets van haar impact heeft verloren.

Datums in één oogopslag

Op de kaart

Musica Viva - Betörend
Im Alten Dorf 5
49134 Wallenhorst
Deutschland

Website: www.reservix.de/tickets-betoerend-in-wallenhorst-alte-st-alexander-kirche-am-17-9-2026/e2579185

Algemene informatie

Wat wil je nu doen?

Het lijkt erop dat u Microsoft Internet Explorer gebruikt als uw webbrowser om toegang te krijgen tot onze site.

Om praktische en veiligheidsredenen raden we u aan een actuele webbrowser te gebruiken, zoals Firefox, Chrome, Safari, Opera of Edge. Internet Explorer geeft niet altijd de volledige inhoud van onze website weer en biedt niet alle benodigde functies.