In 10 dagen

Hass.Liebe.Lyrik. – Samuel Kramer: "endlich regen"

In een oogopslag

"We verwachten te veel, niet alleen van het einde."

Samuel Kramer onderzoekt de mogelijkheden van politieke gedichten in een wereld die wordt gekenmerkt door meervoudige catastrofes, "onderaardse slogans" en "kokende dromen". Wat kan er omgedraaid worden als alles te laat lijkt? En wanneer gaat het eindelijk weer regenen?
Deze teksten gaan in tegen de voorgeschreven verhaallijnen van bepaalde eindes met een logica van open eindes en voortdurend nieuwe beginpunten. De lus waartoe ze ons uitnodigen dient als een deeltjesversneller voor linguïstische elementen die bij elke loop opnieuw in elkaar gezet kunnen worden. Als het "ik" een "luchtspiegeling van de markt" is, met wie kan het zich dan nog meer verbinden? En waar kan de "petitie voor meer ruimte in publieke ademhalingen" worden ondertekend?
Een boek voor iedereen die wil weten hoe onvermijdelijke uitkomsten en horrorscenario's anders kunnen worden gedacht.

De kunstenaar, filosoof en auteur Samuel Kramer was in 2016 de jongste persoon die het Hessian Poetry Slam Championship won. In 2021 werd hij geëerd met de poëzieprijs van de 29e open mike, de Wortmeldungen-Förderpreis en de Uwe Kaschinski-prijs. Hij was een Climate Poet in Residence in Oosterbeek (Nederland) en behaalde de 2e plaats in de Klopstockprijs voor Jonge Poëzie in 2022.
Hij studeerde Duits en filosofie in Frankfurt am Main en werkt momenteel aan een doctoraat over affectieve rechtvaardigheid en emotionele competentie, ook in het licht van wereldwijde crises.

Het boek is na afloop te koop bij de boekentafel.

De lezing vindt plaats als onderdeel van de poëzieaanbeveling. Wij danken u voor uw financiële steun. Poëzieaanbevelingen

Organisator: Literaturbüro Westniedersachsen

Locatie: Renaissancesaal Ledenhof, Am Ledenhof 3-5

Toelating: 8 € / erm. 5 €

Ticketreservering: Literaturbüro Westniedersachsen, Tel. 0541/202-7908 of online: Hass.Liebe.Lyrik: Samuel Kramer, endlich regen

Datums in één oogopslag

Op de kaart

Hass.Liebe.Lyrik. – Samuel Kramer: "endlich regen"
Am Ledenhof 3
49074 Osnabrück
Deutschland

Website: www.literaturhaeuser-niedersachsen.de/veranstaltung/hassliebelyrik-samuel-kramer-endlich-regen

Algemene informatie

Wat wil je nu doen?

Het lijkt erop dat u Microsoft Internet Explorer gebruikt als uw webbrowser om toegang te krijgen tot onze site.

Om praktische en veiligheidsredenen raden we u aan een actuele webbrowser te gebruiken, zoals Firefox, Chrome, Safari, Opera of Edge. Internet Explorer geeft niet altijd de volledige inhoud van onze website weer en biedt niet alle benodigde functies.