Benjamin Netanyahu wordt door de enen vurig aanbeden en onvoorwaardelijk gesteund, door de anderen gehaat of gevreesd. Zeker sinds het Internationaal Strafhof een arrestatiebevel tegen hem heeft uitgevaardigd, is zijn controversiële positie op het wereldtoneel niet te missen. Maar wie is deze man, waar komt hij vandaan, wat drijft hem, en hoe heeft hij zijn netwerk van bondgenoten opgebouwd? Joseph Croitoru gaat in op deze vragen aan de hand van belangrijke mijlpalen in de politieke opmars van Netanyahu en maakt daarbij voor het eerst gebruik van nieuw ontdekte documenten en brieven.
Dr. Joseph Croitoru is freelance journalist en historicus. Sinds 1992 schrijft hij voor de Duitstalige pers en radio, met een focus op het Midden-Oosten.
Naast het conflict in het Midden-Oosten behandelen zijn boeken de joodse en islamitische geschiedenis en religieus fundamentalisme. In 2025 verschenen zijn boeken „Die Hisbollah“ en „Das System Netanjahu“.
In 2021 werd hij onderscheiden met de Vredesprijs van de Stichting Geschwister Korn en Gerstenmann.