© Tuchmacher Museum Bramsche, Tourismusmarketing Bramsche

In 55 dagen

Schafstag & 2. Bio-Regio-Markt Hasetal

In een oogopslag

Actiedag in en om het Tuchmacher Museum Bramsche

Meer dan 400 jaar lang verwerkten de lakenwevers van Bramsch de wol van de schapen - tot op de dag van vandaag worden er wollen dekens geproduceerd op historische machines in het Tuchmacher Museum. Maar schapen zijn veel meer dan alleen leveranciers van wol. Schapen zijn al eeuwenlang een van de belangrijkste boerderijdieren. Ze leveren wol, huiden, leer, vlees en melk en worden gebruikt om het landschap te onderhouden.

In samenwerking met de herders Norbert Stehmann en Jörg Langen, de Kunterbunte Wollspinnerey en andere acteurs draait alles op deze dag om schapen: naast een show van schapenrassen, het scheren van een hele kudde en het werk van herdershonden, worden oude ambachtelijke technieken zoals spinnen, weven en wol verven gedemonstreerd en worden er praktische activiteiten voor kinderen aangeboden.

Dit jaar wordt de Schapendagmarkt ook uitgebreid met de biologische streekmarkt van de eco-modelregio Hasetal. Verschillende standhouders uit de eco-modelregio zullen aanwezig zijn om regionale biologische producten aan te bieden. Er zullen allerlei lekkernijen te ontdekken zijn, van groenten tot brood en van gebak tot kaas.

Datums in één oogopslag

Op de kaart

Schafstag & 2. Bio-Regio-Markt Hasetal
Mühlenort 6
49565 Bramsche
Deutschland

Tel.: +49 5461 / 94510
E-mail:
Website: www.tuchmachermuseum.de

Algemene informatie

Wat wil je nu doen?

Meer zoals dit

Het lijkt erop dat u Microsoft Internet Explorer gebruikt als uw webbrowser om toegang te krijgen tot onze site.

Om praktische en veiligheidsredenen raden we u aan een actuele webbrowser te gebruiken, zoals Firefox, Chrome, Safari, Opera of Edge. Internet Explorer geeft niet altijd de volledige inhoud van onze website weer en biedt niet alle benodigde functies.