Het "Festival der Kulturen" vindt plaats op zondag 14 september van 13.00 tot 19.00 uur en draagt in deze vorm al bijna 25 jaar bij aan een levendige uitwisseling en dialoog tussen verschillende culturen in Osnabrück. Elk jaar komen meer dan 60 verschillende Osnabrücker verenigingen, gemeenschappen, actiegroepen en individuen uit ongeveer 20 landen samen in de verschillende stands op het marktplein om een duidelijk signaal af te geven voor vreedzaam samenleven en samenwerking tussen alle culturen, religies en wereldvisies en om een duidelijk standpunt in te nemen tegen racisme en discriminatie, vooral in deze tijd.
Bezoekers van het festival krijgen de kans om kennis te maken met culinaire lekkernijen, ideeën uit te wisselen en feest te vieren bij specialiteitenstands die in typische lokale stijl zijn ingericht. Er zullen ook informatiestands zijn waar gasten informatie kunnen krijgen over de huidige projecten van de verschillende lokale culturele verenigingen, organisaties en initiatieven die actief zijn op het gebied van integratiebeleid of betrokken kunnen worden bij praktische activiteiten. Het festival wordt afgerond met een uitgebreid podiumprogramma met veel traditionele en moderne dans- en muziekoptredens uit verschillende culturen. Internationale verenigingen en hun culturele groepen, zowel kinderen als volwassenen, uit de stad en de regio Osnabrück presenteren zich op het podium aan een breed publiek. Het festival wordt elk jaar georganiseerd door het Bureau voor Vredescultuur in nauwe samenwerking met de deelnemende verenigingen, organisaties en initiatieven en met de steun van talrijke vrijwilligers om de culturele diversiteit en de gemeenschap in Osnabrück te versterken.
Informatie: Stad Osnabrück, Bureau voor Vredescultuur, telefoon: 0541-323-3210, friedenskultur@osnabrueck.de; www.osnabrueck.de/fest-der-kulturen