© Susanne Schoon

In 150 dagen

Rainer Lahmann-Lammert: "'Schindler oder Schwindler?' Die erinnerungskulturelle Debatte um Hans Georg Calmeyer aus journalistischer Perspektive"

In een oogopslag

Serie "Topografieën van terreur

Rainer Lahmann-Lammert volgt sinds de jaren 1990 als journalist het transnationale debat over de Osnabrückse "Jodenredder" Hans Georg Calmeyer (1903-1972). Als lange tijd redacteur van de Neue Osnabrücker Zeitung deed hij verslag van Calmeyers ontdekking als speler in het Duitse bezettingsregime in Den Haag. De advocaat uit Osnabrück redde ongeveer 3.000 Joodse mensen van deportatie, maar velen niet. Hij werd postuum geëerd door Yad Vashem als "Rechtvaardige onder de Volkeren" en door de stad Osnabrück met de Justus Möser Medaille. De historische categorisering van zijn daden is vandaag de dag nog steeds het onderwerp van een intens en controversieel debat. De discussie gaat over het debat rond Calmeyer in termen van de herinneringscultuur en de rol van de media hierin.


De "Topographies of Terror" dienen als een intensief en kritisch onderzoek naar de nazi-ideologie en haar tijd, met name aan de hand van regionale voorbeelden. De lezingenreeks is over het algemeen ook gewijd aan het fenomeen dictatuur, autoritair bestuur en de negatieve gevolgen daarvan voor het open en vrije leven van samenlevingen. In 2025 zal de bevrijding van het nationaalsocialisme, 80 jaar geleden, de aanleiding zijn voor verschillende evenementen.

Datums in één oogopslag

Op de kaart

Rainer Lahmann-Lammert: "'Schindler oder Schwindler?' Die erinnerungskulturelle Debatte um Hans Georg Calmeyer aus journalistischer Perspektive"
Heger-Tor-Wall 27
49078 Osnabrück
Deutschland

Tel.: 0541 323-2207
E-mail:
Website: www.museumsquartier-osnabrueck.de

Wat wil je nu doen?

Meer zoals dit

Het lijkt erop dat u Microsoft Internet Explorer gebruikt als uw webbrowser om toegang te krijgen tot onze site.

Om praktische en veiligheidsredenen raden we u aan een actuele webbrowser te gebruiken, zoals Firefox, Chrome, Safari, Opera of Edge. Internet Explorer geeft niet altijd de volledige inhoud van onze website weer en biedt niet alle benodigde functies.