© Susanne Schoon

In 162 dagen

Allan Mitchell: "'Be on your Guard. Don’t Fraternize with Germans'"

In een oogopslag

Serie "Topografieën van terreur

Het verhaal van Allan Mitchell is direct verbonden met de "Villa Schlikker". Hier ontmoetten zijn ouders elkaar en werden ze verliefd in 1945. Allans vader kwam als officier naar Osnabrück en hielp bij het organiseren van de overgang van de nazi-dictatuur naar een nieuwe wettelijke status. Zijn moeder vond een baan bij de Britse militaire autoriteiten vanwege haar kennis van het Engels. De reconstructie van zijn familiegeschiedenis biedt fascinerende inzichten in de omstandigheden van de onmiddellijke naoorlogse periode.

De bijeenkomst wordt in het Engels gehouden.

De "Topographies of Terror" dienen als een intensief en kritisch onderzoek naar de nazi-ideologie en haar tijd, met name aan de hand van regionale voorbeelden. De lezingenreeks is over het algemeen ook gewijd aan het fenomeen dictatuur, autoritair bestuur en de negatieve gevolgen daarvan voor het open en vrije leven van samenlevingen. In 2025 zal de bevrijding van het nationaalsocialisme, 80 jaar geleden, de aanleiding zijn voor verschillende evenementen.

Datums in één oogopslag

Op de kaart

Allan Mitchell: "'Be on your Guard. Don’t Fraternize with Germans'"
Heger-Tor-Wall 27
49078 Osnabrück
Deutschland

Tel.: 0541 323-2207
E-mail:
Website: www.museumsquartier-osnabrueck.de

Wat wil je nu doen?

Meer zoals dit

Het lijkt erop dat u Microsoft Internet Explorer gebruikt als uw webbrowser om toegang te krijgen tot onze site.

Om praktische en veiligheidsredenen raden we u aan een actuele webbrowser te gebruiken, zoals Firefox, Chrome, Safari, Opera of Edge. Internet Explorer geeft niet altijd de volledige inhoud van onze website weer en biedt niet alle benodigde functies.