”Zoutzieden’ in het zoutpavilioen in Bentlage op 27.09.2020
Informatie
Salinenstraße 105, Rheine
27-09-2020
€ 5,00
Aanmelding vooraf is verplicht
Op zondag 27 september 2020 zal Rheine Tourismus Veranstaltungen samen met Jules Vleugels, voorzitter van de Förderverein Saline Gottesgabe, een publieke rondleiding geven in het Saline park.
Na een korte rondleiding door de gradeerwerken en historische zoutpannen zal Jules Vleugels bij de nieuwe zoutpannen uitleggen dat het zoutkoken niet zo eenvoudig is als het lijkt. Als het water van de in Bentlage gewonnen pekel zou verdampen door het zonder meer te koken, zou er een zeer fijn zout worden geproduceerd. Het vergde enige vaardigheid om een grof en zuiver zout te verkrijgen. Dit is waar de Saline Gottesgabe bekend om stond, en de Vrienden van de Zoutfabriek streven nu ook naar deze hoge kwaliteit.
Startpunt is om 15.00 uur in het informatiecentrum Dreigiebelhaus in het Salinenpark. De tour duurt ongeveer 1,5 uur. De deelnamekosten van 5,00 € p. p., kinderen tot 14 jaar zijn gratis, en dienen vooraf te worden betaald in het Dreigiebelhaus.
Een aanmelding is verplicht en kan worden doorgegeven per telefoon onder 05971 9127894 of per mail naar dreigiebelhaus@rheine-tourismus.de
Adres
Informationszentrum Dreigiebelhaus
Salinenstraße 105
48431 Rheine