
Wilt u graag eens op blote voeten door de natuur? In Lienen-Kattenvenne krijgt de bezoeker de gelegenheid in een „Barfußpark“, een bloten-voeten-park, zonder schoenen te wandelen. De 2,5 km lange rondwandeling begint naast de dorpsvijver en de VVV. Daar kunnen schoenen en persoonlijke voorwerpen in kluisjes worden bewaard. De weg begint bij een plek waar je kunt pootjebaden en loopt dan via een vochtig weidegebied naar een verfrissend beekje. Vervolgens gaat het op blote voeten verder langs weilanden, akkers en velden met paarden. Onderweg loop je over verschillende soorten kiezel, split, zand, boomschors en hout. Een weldaad voor de voeten.
Diekesdamm Platz 1
49536 Lienen
Tel +49 (0) 5483 724010
Misschien wil je eens de bloemenpracht in „echte“ tuinen bewonderen? Geen probleem hoor. Bij Naturagart in de buurt van Ibbenbüren bijvoorbeeld liggen mooi aangelegde vijvers en tuinen. In het midden staan glazen paviljoens waar bezoekers kunnen ontspannen. Speciaal voor hobbyduikers is er een reusachtig terrein om te oefenen.
Riesenbecker Straße 63
49479 Ibbenbüren
Tel +49 (0)5451 5934-32
Van hobbyduikers naar hobbytuinders: In de Kreislehrgarten Steinfurt (in het stadsdeel Burgsteinfurt) groeit en bloeit er allerlei prachtigs voor in de eigen tuin. Behalve sierplanten speelt ook de fruit- en groenteteelt een belangrijke rol.
Wemhöferstiege 33
48565 Steinfurt
Tel +49 (0) 2551 833388
Heerlijke bloesempracht: het Engelse park van Schloss Lembeck bij Dorsten in het Münsterland laat zich in de zomer van zijn kleurrijkste kant zien. Vooral de Rododendron-bloesems zijn prachtig – met het waterslot idyllisch op de achtergrond gelegen. Dit is slechts één van de vele fraaie kastelenparken in het Münsterland.
Schloss Lembeck
46286 Dorsten-Lembeck
Tel.: +49 (0) 2369/7167
Fax: +49 (0) 2369/77391
Zuidoostelijk van de waterburcht Steinfurt ligt het Bagno-park, dat in 1765 door graven van de burcht naar Frans voorbeeld in strakke geometrische vormen werd aangelegd. Na 1780 werd het veranderd naar het voorbeeld van de Engelse tuinen waardoor het tegenwoordig beschikt over een rijk afwisselend natuurgetrouw aangeplant parklandschap met concertgalerij en een groot meer.
Verkehrsverein Steinfurt-Burgsteinfurt
Tel +49 (0) 2551 1383